پروژه طراحی نمای ساختمان ویلایی

فضای این ویلا ۷۵۰ متر بود (با عرض ۱۱ متر و طول ۳۵ ) که طراحی محوطه و نمای ویلا رو طبق ایده های کارفرمای عزیزمون و اصول معماری انجام دادیم. سبک ویلا مدرن بود و پروژه زمانی به ما ارجاع داده شد که طراحی پلان طبقه پایین انجام شده بود و پروژه در مرحله ساخت بود و دست ما برای تغییرات طبقه پایین بسته بود. همونطور که عکس های فضای این ویلا رو می بینین، ما یه کشیدگی ای تو فضا داشتیم و باید تو محوطه سازی به این موضوع دقت می کردیم که طول بلندی که فضا داشت رو کاربر حس نکنه. وقتی کاربر وارد همچین فضاهایی میشه المان ها و حرکت هایی رو باید تو فضا داشته باشیم که علاوه بر اینکه احساس طولانی بودن مسیر رو نکنه، از مسیر لذت ببره و جلوه بصری فضا جذبش کنه. اگه به رندرهایی که در قسمت پایین هست دقت کنین متوجه میشین که المان هایی رو بصورت زیگزاگی تو محوطه قرار دادیم. مثلا اگه یه سمت آلاچیق بود سمت دیگه رو فضای آتش دان کار کردیم.

یکی از قسمت های جذاب فضای ویلا گل کاری ای بود که قرار بود در فضا داشته باشیم. کارفرما میخواستن که گل های رنگی رو تو مسیر ببینه. اگه یکم تو فضا بریم جلوتر و به قسمت استخر برسیم، روی دیواره ی کنار استخر آب نمایی رو داریم که در طول روز یا شب صدای آب رو تو فضای ویلا می شنویم و لذت می بریم. در کنار فضای استخر آلاچیقی با طول بلندتری داشتیم که فضایی برای مهمونی ها بود.

کارفرما حالت شیشه ای بودن نما رو دوست داشتن پس پنجره ها بصورت شیشه ای با اکابه کم طراحی شد تا ویوی ویلا رو از داخل ساختمان کامل داشته باشن. قسمت پایین ویلا آشپزخونه، پذیرایی و اتاق با کلوزت بود. قسمت حیاط خلوت از سمت آشپزخونه و اتاق خواب ورودی داشت تا فضای دنجی برای صبحانه خوری برای اعضای خانواده باشه. برای قسمت حیاط خلوت هم روی دیوارش آب نما کار کردیم تا این قسمت هم صدای آب باشه و اون حس و حال باغ های ایرانی رو بصورت مدرنیته نشون بدیم. در طبقه بالا اتاق مستر و اتاق کار به همراه بالکن رو داشتیم.

میتونین فایل کاتالوگ پروژه های طراحی نمای ما رو دانلود کنین :

دانلود فایل کاتالوگ طراحی نمای ساختمان

عکس فضای پروژه :

رندر نهایی پروژه :

پروژه های طراحی نما ما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید