طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه

 

به عقیده ی خیلی از افراد، آشپزخانه جذاب ترین قسمت فضای منزل است و خانم های ایرانی اهمیت بسیار زیادی برای طراحی کابینت آشپزخانه قائل هستند. طراحی دکوراسیون آشپزخانه دارای اصول خاصی است که اگر طبق آن اصول، درست و هماهنگ  طراحی و اجرا گردد نتیجه ی کار یک آشپزخانه زیبا و باب میلمان خواهد بود. در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه نباید آن ها را اجزایی برای قرار دادن وسایل دانست بلکه باید به جزییات دیزاین کابینت ها دقت کرد تا بتوان دکوراسیونی هماهنگ و ایده آل را بوجود آورد.

مثلا وقتی آشپزخانه ی مدنظر کوچک است، در طراحی از رنگ های ترکیبی سرد و گرم و همچنین روشن استفاده می شود تا فضای آشپزخانه دل بازتر شود و برای طراحی این آشپزخانه ها اصلا سراغ رنگ های تند نمی رویم چون فضا را کوچکتر نشان می دهد و علاوه بر آن رنگ های تند مثل آبی کاربنی یا قرمز بعد از مدتی دل شما را می زند و ممکن است دیگر در آن آشپزخانه احساس راحتی نکنید!

خیلی اوقات این سوال برایتان پیش آمده است که : اگر کابینت آشپزخانه مان را اجرا کردیم و خوشمان نیامد چکار کنیم؟

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه یکی از مهمترین مراحل کار در دکوراسیون داخلی است و ما قصد داریم که در این مقاله به نکات مهم در زمینه طراحی و اجرای کابینت بپردازیم .

 

شرکت طراحی کابینت در کرج

 

شاید چند سال پیش اگر قصد داشتیم که کابینت منزلمان را طراحی و اجرا کنیم(بعلت بازسازی یا طراحی اولیه کابینت) با یک کابینت کار صحبت می کردیم و او بنابر سلیقه ی ما و طبق تجربه ی خود طراحی و اجرای کابینت را انجام می داد و ما هیچ دیدی نسبت به آشپزخانه ی خود نداشتیم تا اینکه آشپزخانه اجرا می شد و آخر کار متوجه طرح آشپزخانه مان می شدیم و اگر طبق سلیقه و ایده ی قبل از اجرایمان نبود مجبور بودیم که یک هزینه ی دوباره بدهیم برای اجرای مجدد یا مجبور بودیم فضای آشپزخانه  را تحمل کنیم!

اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید پیشنهاد میکنم مقاله ی ما در خصوص بازسازی منزل با کمترین هزینه را نیز مطالعه کنید.

امروزه شرایط به کلی تغییر کرده است و ما به راحتی می توانیم با کسانی که متخصص این امر هستند مشورت کنیم و ایده و سلایق خود را با آن ها در میان بگذاریم و آن ها طبق سلیقه ی ما و تجربه ی کاری خود بهترین ایده را با ما در میان می گذارند و پس از تایید ما آن را با نرم افزارهای سه بعدی مربوطه طراحی می کنند و ما قبل از اجرای کار، طرح سه بعدی آشپزخانه ی خود را می بینیم و اگر طبق سلیقه ی ما نبود براحتی آنرا تغییر می دهند تا در نهایت به طرح نهایی برسیم و آنرا در مرحله ی اجرایی قرار دهیم.

 

طراحی کابینت آشپزخانه در کرج

طراحی کابینت

مطمئنا عبارت طراحی کابینت زیاد به گوشتان خورده است چون برایمان پیش آمده است که بخواهیم کابینت آشپزخانه مان را اجرا کنیم یا اینکه کابینت آشپزخانه مان را تعویض کنیم.

این کار، توسط نرم افزار سه بعدی  انجام می شود و ما از آشپزخانه یا دکوراسیون داخلی یعنی دکوراسیون پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب و… یک طرح سه بعدی می بینیم و متوجه می شویم که قبل از اجرای کار، دکوراسیون ما به چه صورت در می آید.

در واقع طراحی سه بعدی به این منظور است که براساس پلان آشپزخانه ی شما، کابینت طراحی می شود و در این طرح از اندازه های واقعی با استفاده از نرم افزار اتوکد یا تری دی مکس استفاده می شود. این 

مزیت طراحی سه بعدی

این طراحی مزیت های زیادی دارد که در این مقاله به چند مورد از آن اشاره می کنیم. مزیت های طراحی قبل از اجرا شامل: 

  • انجام طراحی طبق اصول ، روانشناسی رنگ ها و شخصیت ها
  • استفاده از محیط مد نظر به بهترین روش ممکن
  • انجام بهترین طرح بصورت تخصصی و بر طبق تجربه ی کاری
  • مشخص شدن رنگ و متریال قبل از اجرای کار
  • تخمین هزینه ی اجرای کار
  • و…..

پیشنهاد میکنم مقاله ی ما در خصوص تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی را نیز مطالعه کنید.

اجرای کابینت

بعد از اینکه طراحی کابینت مدنظرتون انجام شد به افرادی که این طرح را برایتان اجرا کنند نیاز است و این بخش هم مانند طراحی دکوراسیون نیازمند افراد متخصص است. خیلی اوقات پیش آمده است که طراحی کار فوق العاده بوده و کاملا براساس نظر و سلیقه ی مشتری طراحی گردیده ولی چون افرادی که کار را اجرا کردند در این کار متخصص نبودند، کیفیت کار به شدت پایین آمده است. اجرای کابینت نیز مانند طراحی آن نیاز به تخصص خاص خود را دارد. یک تیم اجرایی متخصص می داند که توجه به ریزه کاری های کار اصل مهمی است و مزیت یک کار اجرایی خوب را همین ریزه کاری ها مشخص می کنند. ریزه کاری هایی مانند : درزهای بین دو کابینت که باید طبق اندازه استاندارد و در یک راستا باشند ، ابعاد استاندارد، دستگیره های مخفی یا مگنتی و رعایت دقت و ظرافت در تمام اندازه گیری ها که یک نیروی اجرایی متخصص به آن مسلط است.

 

طراحی کابینت در کرج

 

تیم معماران کارینا در حوزه ی طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه در کنار شماست تا خانه یا محل کار خود را به بهترین مکان تبدیل کنید.

می توانید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید. ۰۲۶۳۴۲۴۱۷۸۰ – ۰۹۰۲۴۹۱۷۹۶۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید